Wpisy z tagiem: ręcznie robione prezenty

czwartek, 20 maja 2010
Kochana mamo w dniu Twojego święta...

Mama jest jedną z najważniejszych osób w naszym życiu. Jak każda mama kocha swoje dzieci i stara się aby miały wspaniałą  przyszłość. Poświęca się dla swoich dzieci, kocha bezgranicznie i bezwarunkowo.

Początki Dnia Matki znane były już w starożytności, w Grecji (wiosenne święto Matki Natury, podczas którego składano hołd Rei, żonie Kronosa, która była matką wszechświata i wszystkich bóstw) i Rzymie (święto bogini Cybele, również uważanej za matkę bogów, było ono obchodzone prawdopodobnie pomiędzy 15 a 18 maja).. Kultem obnoszono matki- boginie, symbole płodności oraz urodzaju. Zwyczaj ten powrócił  w XVI wieku w Anglii i Szkocji w czwartą niedzielę Wielkiego Postu jako „Matczyna niedziela”. Początkowo oznaczał wizytę w kościele, a że był wolnym dniem od pracy, w późniejszych czasach, ludzie wyruszali do swoich domów, aby pobyć ze swoimi matkami. Po pewnym czasie zaczęto wprowadzać również prezenty, które dzieci dawały swoim matką. Były to skromne podarunki w postaci kwiatów czy słodyczy.

W Polsce Dzień Matki obchodzono po raz pierwszy w 1914 roku w Krakowie. Dzień ustalono po to aby ludzie uprzytomnili sobie przynajmniej raz w roku jak ważna jest rola mamy w ich życiu.

Za miłość naszych mam, za ich poświęcenie, mamy okazję podziękowania 26 maja. Tego dnia większość dzieci obdarowuje swoje mamy prezentami. Nie muszą to być drogocenne kamienie, czy inne drogie prezenty. Często nawet mała laurka z życzeniami może sprawić większą radość niż nie jeden drogi przedmiot z wyższej półki.

Dlatego też chciałabym wam zaproponować pomysły na oryginalny i niedrogi prezent dla naszych kochanych Mam.

Zaczniemy od laurki.

Potrzebne Wam będą: kartka z bloku technicznego (ja użyłam zielonej), blok rysunkowy, klej, ołówek, nożyczki, linijka.

Zegnij kartkę z bloku technicznego, tak aby powstał rożek. Następnie narysuj wzór laurki. Możesz wykonać laurkę według moich podpowiedzi, lub wymyśleć swój własny wzór.  Wytnij i rozpocznij pracę nad kwiatami.

Narysuj sobie szablony kwiatów w trzech rozmiarach. Odrysuj je na bloku kolorowym, największy kwiat odrysuj 6 razy, następnie wytnij kwiaty.  Sklej największy kwiat, tak jak na zdjęciu

Sklejaj go połówkami. Przyklej go w środku laurki, tak aby jego środek był równo ułożony ze środkiem laurki. Dodaj wyciętą łodyżkę. Następnie wytnij w innych kolorach po dwa kwiaty w różnych rozmiarach. Większe przyklej na równej wysokości, pod nimi mniejsze, dodaj łodyżki i liście wycięte z bloku rysunkowego. Środek gotowy. Zewnętrzną część laurki ozdób tymi samymi kwiatami. Naklej na nie kołderkę z różowego papieru i zawiąż wstążką. Śliczna laurka gotowa.

Możesz wydrukować życzenia dla Mamy i włożyć do środka lub zostawić na zewnątrz przewiązane wstążką.

A teraz róża.

Potrzebne Ci będą: taśma izolacyjna (standardowa), patyczki, nożyczki, zielona bibuła prasowana, ewentualnie kilka sztucznych liści.

Tniemy z taśmy izolacyjnej paski o długości ok. 4cm. Następnie zakładamy boki do środka tworząc trójkąt. Tworzymy różę owijając każdy trójkąt naokoło patyczka. Naklejając trójkąty pamiętamy, że następny płatek naklejamy kilka milimetrów wcześniej niż zakończył się poprzedni.

Trójkąty doklejamy do momentu, aż stworzymy rozwinięty kwiat róży. Następnie z bibuły wycinamy pasek od grubości ok. centymetra i owijamy nim patyk tworząc łodyżkę. Do gotowych róż możemy dokleić  sztuczny listek.

Możecie stworzyć jedną różę, lub cały bukiet.

Dając mamom stworzone przez was laurki i upominki, pamiętajcie, że trzeba mocno ich uściskać i powiedzieć, że bardzo się ich kocha.

Odwiedź naszą stronę www.urodziniaki.pl